Trabzon Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü
Trabzon Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

HASTANEMİZDE BAŞARILI TATBİKAT

Güncelleme Tarihi: 11/10/2020

   30.09.2020 günü hastanemizde Afet ve Acil Durum Müdahalesi kapsamında Yangın tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği oluşturulan yangın alanında,  müdahale ve işleyiş ile ilgili organizasyon yapılarak; Trabzon Büyük Şehir Belediyesi’nden gelen itfaiye aracı ve Çaykara İlçe itfaiye Grup Amirliği tarafından görevlendirilen Personeller tatbikata eşlik etti. Tatbikatta yönetim ekibimiz ile birlikte toplam 42 personelimizin katılımı sağlandı.Tatbikat ile ilgili bir açıklama yapan Başhekim Vekilimiz Opr. Dr. Şaban UYSAL ; H.A.P (Hastane Afet Planı) çerçevesinde her yıl gerçekleştirilen Afet ve Acil Durum müdahale tatbikatında bu yıl ‘’yangın tatbikatı’’ oluşturudukalrını söyledi.
  
Dr. UYSAL şöyle devam etti;Hastaneler iş sağlığı ve güvenliği kapsamında çok riskli kurumlar olup; bu gibi tatbikatlar ile personelimizin ve bizlerin tecrübesini ve oluşabilecek olumsuz olaylara hızlı bir refleks ile engel olmamızı sağlamak temel amacımızdır.
Bu amacımıza uygun bir şekilde bugün güzel bir Yangın önleme tatbikatı yapmış olduk. İnşallah gerçeği ile karşılaşmadan hastane faaliyetlerimizi yürütürüz. Dr. UYSAL son olarak; Bu tatbikata akatkıda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne Çaykara Belediyesi’ne teşekkür ederiz diyerek sözlerini tamamladı.
                                                                                                                                                                                                                                                                                       
ATAKÖY R.S.H.H YÖNETİMİ

  • WhatsApp Image 2020-09-30 at 12.52.07 (2).jpeg
  • WhatsApp Image 2020-09-30 at 12.52.07 (3).jpeg
  • WhatsApp Image 2020-09-30 at 12.52.07 (4).jpeg
  • WhatsApp Image 2020-09-30 at 12.52.07.jpeg